Oznamy

20. september 2020

Liturgický kalendár:

Nedeľa – 25. nedeľa v cezročnom období – večer sv. omša slov.
Pondelok – Sv. Matúša, apoštola a evanjelistu
Utorok –  Sv. Emeráma, biskupa a mučeníka
Streda –  Sv. Pia z Pietrelciny, kňaza
Štvrtok – Féria – po sv. omši adorácia nebude
Piatok – Féria
Sobota – Panny Márie v sobotu
Nedeľa – 26. nedeľa v cezročnom období – večer sv. omša magy.

• Spovedať sa bude od pondelka do piatka v čase od 17:30 do 18:30. A v sobotu pol hodinu pred sv. omšou.
  • Zbierka na Boží hrob činila 1018 €. Darcom vyslovujeme Pán Boh zaplať!
  • Na budúcu nedeľu bude večerná omša o 18:30!
  • Kto z dospelých chce prijať sviatosti krstu, eucharistie a birmovky, nech sa prihlási na farskom úrade.
  • Oznamujeme, že sviatosť manželstva chcú 3.10.2020 prijať: Marián Stupavský, ktorý pochádza z farnosti Borský Mikuláš a Dominika Procházková, ktorá pochádza z farnosti Nové Zámky. Ak by niekto vedel o kánonickej prekážke k uzavretiu manželstva, nech ju ohlási na miestnom farskom úrade.

###

HIRDETÉSEK

Liturgikus naptár:

Vasárnap – Évközi idő 25. vasárnapja    – esti szentmise szlovák nyelven
Hétfő – Szent Máté apostol és evangélista ünnepe
Kedd – Szent Emerám, püspök és vértanú emléknapja
Szerda – Pietrelcinai Szent Pio szerzetes és áldozópap emléknapja
Csütörtök – Szent Gellért püspök és vértanú ünnepe
Péntek – köznap
Szombat – Szűz Mária szombatja
Vasárnap – Évközi idő 26. vasárnapja – esti szentmise magyar nyelven

• Gyóntatni jövő héten hétfőtől péntekig fogunk, 17:30-tól 18:30-ig, és szombaton 30 perccel a szentmise előtt.
  • A Szentföldön élő keresztények javára tartott pénzgyűjtés összege 1018 €. Minden kedves adományukat a Jóisten fizesse meg!
  • Jövő vasárnap az esti szentmise 18:30-kor lesz.
  • Azok a felnőttek, akik a keresztség, szentáldozás és bérmálás szentségében kívánnak részesülni, kérjük, jelentkezzenek a plébánia hivatalában.
  • 2020. szeptember 18-tól a Mária Rádió – MIRJAM Rádió megkezte műsora sugárzását az érsekujvári régióban a 94,60-as frekvencián.
  • 2020 október 3-án szentségi házasságot kívánnak kötni: Marián Stupavský, Búrszentmiklósi (Borský Mikuláš) Egyházközség lakosa, és Dominika Procházková, Érsekujvári Egyházközség lakosa. Aki tudatában lenne  valamilyen házassági akadálynak, kérjük, jelentse a plébánia hivatalában.

Príloha: