Prečo prijať sviatosť birmovania?

Je to predovšetkým sviatosť, ktorá dopĺňa krst, sviatosť, pri ktorej sa prijíma Duch Svätý – tretia božská osoba – s jeho darmi, ktoré z pokrsteného majú urobiť dospelého pre Krista. Spolu s krstom a Eucharistiou tvorí jeden celok „sviatostí uvádzania do kresťanského života“. Prijatie sviatosti birmovania je potrebné na zavŕšenie krstnej milosti, spája nás s Cirkvou a obohacuje nás osobitnou silou Ducha Svätého.

Príprava k sviatosti birmovania?

Cieľ prípravy nespočíva len v intelektuálnom zvládnutí predložených tém či otázok, ale v úprimnom prehĺbení vzťahu s Bohom.

Ako sa pripraviť na prijatie sviatosti birmovania v našej farnosti?

• Prihlásiť sa slobodne a dobrovoľne.

• Navštevovať náboženskú výchovu počas štúdia na ZŠ a SŠ.

• Pravidelne sa bude zúčastňovať sv. omší v nedeľu a v prikázaný sviatok.

• Vykoná si pravidelne (sv. spoveď a účasť na sv. omši)

• Prehĺbovať osobný vzťah k Bohu a k Cirkvi vo svojej farnosti.

BIRMOVANEC:

Má sa snažiť viesť sviatostný život, má byť vedomostne pripravený a má dávať svedectvo dobrým kresťanským životom.

Na základe uvedených podmienok k sviatosti birmovania NEMÔŽE pristúpiť ten:

• kto vedome a dobrovoľne zanedbáva sv. omše v nedele a prikázané sviatky, kto pravidelne nepristupuje ku sv. Spovedi.

• kto vedome a dobrovoľne nenavštevuje hodiny náboženstva v škole, bezdôvodne vymeškáva vedomostnú prípravu (náuky) k prijatiu sviatosti birmovania, neplní určené povinnosti tejto prípravy a nenadobudol potrebné vedomosti.

• kto svojím správaním vyvoláva verejné pohoršenie a nespokojnosť.

BIRMOVNÝ RODIČ:
Pobirmovaný katolík, minimálny vek 16 rokov, ak žije v manželstve, tak zákonitom (cirkevne uzavretom), nerozvedený a má viesť príkladný kresťanský život. Pre birmovanca je vzorom a je mu ochotný pomôcť na cesteživota viery.

PRIHLÁŠKA BIRMOVKA.pdf