22. nedeľa v Cezročnom období.

Liturgické čítanie: https://svatepismo.sk/liturgicke-citanie-na-den/2023-09-03

Štvrtok 07. 09. 2023 - Svätých Marka Križina, Melichara Grodzieckého a Štefana Pongrácza, kňazov a mučeníkov (SP)

Piatok 08. 09. 2023 - Narodenie Preblahoslavenej Panny Márie (SV)

Nedeľa 03. 09. 2023 - 22. nedeľa v Cezročnom období.

Liturgické čítanie:https://svatepismo.sk/liturgicke-citanie-na-den/2023-09-10

Oznamy a pozvania

Dnes (Nedeľu 3. 09. 2023 o 17:00 hod.) je stretnutie ružencového bratstva v pastoračnom centre Marianu.

V pondelok 4. septembra 2023 o 8:00 hod. bude vo Farskom kostole školská svätá omša na otvorenie nového školského roka 2023/2024

V pondelok 4. septembra 2023 o 9:00 hod. bude vo Františkánskom kostole svätá omša pre deti z našej cirkevnej škôlky sv. Filipa.

Takto spoločne chceme prosiť Boha o požehnanie všetkých Vašich detí.

Vo štvrtok 7. 09.2023 bude vo Farskom kostole kňazská rekolekcia  z príležitostí životného jubilea 70. rokov Mons. Zoltána Ďurča, farára a biskupského vikára pre veriacich maďarskej národnosti.  Svätú omšu o 10:30 hod. bude sláviť Mons. Viliam Judák nitriansky biskup.

Ako spomienku na včerajšiu slávnosť si pri všetkých svätých omšiach možete zakúpiť novú dvoj- magnetku s motívom prvého desiatku radostného ruženca  (anjel a Mária) hodnote 2 eur, čím podporíte našu pastoračnú činnosť s deťmi. Ak chcete iba jednu magnetku napríklad anjela tak v hodnote 1 eura.

Ponúkame Vám a Vašim deťom každú druhú sobotu v mesiaci od 17:30 do 18:00 hod modlitbu k dieťaťu Ježiš. Zvlášť pozývame prvoprijímajúce deti a tie ktoré sa začínajú pripravovať k prijatiu eucharistie. Keď pápež Benedikt XVI. navštívil Prahu pripomenul potrebu modlitby za dar jednoty a svornosti v našich rodinách. Preto aj my chceme prosiť Božské dieťa Ježiša za rodiny, ktoré sú v ťažkých situáciách skúšané chorobou a bolesťou, ktoré prežívajú krízu, rozvrat, alebo sú tríznené nesvornosťou či neverou.  Z milodarov Vás veriacich sme pre našu farnosť zakúpili v Prahe sochu  Jezuliatka za čo Vám so srdca ďakujeme. Ak by niekto z Vás chcel ešte finančne prispieť na ušitie jeho šiat a zakúpenie kráľovskej koruny môžete sa zastaviť v sakristii. Najbližšie toto stretnutie bude fo farskom kostole v sobotu 10.9.2023 o 17:30 hod.

Budúcu nedeľu 11. 09. 2023 o 10:00 hod. bude mesačná farská detská svätá omša. Počas tejto svätej omše sa koná aj katechéza všetkých detí, ktoré sa pripravujú budúci rok v našej farnosti k prvému svätému prijímaniu. Preto táto pravidelná mesačná svätá omša vo farskom kostole a vyučovacie hodiny náboženskej výchovy sú podmienkou, aby Vaše deti mohli pristúpiť k prvému svätému prijímaniu.

Termíny mesačných detských svätých omši na rok 2023:

nedeľa 08. 10. 2023

nedeľa 12. 11. 2023

nedeľa 09. 12. 2023

Ponúkame od septembra Vašim deťom, ktoré radi spievajú pravidelné stretnutia, ktoré budú zamerané na prípravu detskej vianočnej svätej omše. Deti možete nahlásiť  v sakristii kostola. Prosím Vás uveďte, ktorý deň a hodina Vám približne vyhovuje.

Ďakujeme za Vaše milodary v hodnote  .... eur na naše pastoračné centrum Marianum.

Ďakujeme všetkým Vám za prípravu včerajšej Mariánskej procesie za mier vo svete. Zvlášť chcem poďakovať členom Ružencového bratstva, organistom aspevákom: Tiborovi Kádekovi, Lenke Kováčikovej, Anežke Šimovej, Zuzke a Katke Košťálovým z Bánoviec. Technickému a organizačnému zabezpečeniu pod vedením Pavla Kuruca. Za kvetinovú výzdobu sochy Fatimskej Panny Márie Jánovi Molnárovi. Som vďačný Bohu, že sme spoločne s bratmi františkánmi a s Vami bratia a sestry mohli prosiť Boha o mier vo svete a  pokoj v našich rodinách.  Nech je za to všade zvelebená, Božia a naša Matka dnes a naveky, na zemi i v nebi.