23. nedeľa v Cezročnom období.

Liturgické čítanie:https://svatepismo.sk/liturgicke-citanie-na-den/2023-09-10

Streda 13. 09. 2023 Svätého Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi

Štvrtok 14. 09. 2023 Povýšenie Svätého kríža

Piatok 15. 09. 2023 Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska

Sobota 16. 09. 2023 Svätých Kornélia, pápeža, a Cypriána, biskupa, mučeníkov

Nedeľa 17. 09. 2023 - Povýšenie Svätého kríža - (24. nedeľa v Cezročnom období)

Liturgické čítanie:https://svatepismo.sk/liturgicke-citanie-na-den/2023-09-14

Oznamy a pozvania

Ako spomienku na fatimskú slávnosť si pri všetkých svätých omšiach možete ešte zakúpiť novú dvoj- magnetku s motívom prvého desiatku radostného ruženca  (anjel a Mária) hodnote 2 eur, čím podporíte našu pastoračnú činnosť s deťmi. Ak chcete iba jednu magnetku napríklad anjela tak v hodnote 1 eura.

Ponúkame Vám a Vašim deťom každú druhú sobotu v mesiaci od 17:30 do 18:00 hod modlitbu k dieťaťu Ježiš. Zvlášť pozývame prvoprijímajúce deti a tie ktoré sa začínajú pripravovať k prijatiu eucharistie. Keď pápež Benedikt XVI. navštívil Prahu pripomenul potrebu modlitby za dar jednoty a svornosti v našich rodinách. Z milodarov Vás veriacich sme pre našu farnosť zakúpili v Prahe sochu  Jezuliatka za čo Vám so srdca ďakujeme. Ak by niekto z Vás chcel ešte finančne prispieť na ušitie jeho šiat a zakúpenie kráľovskej koruny môžete sa zastaviť v sakristii. Najbližšie toto stretnutie bude fo farskom kostole v sobotu 14. 10. 2023 o 17:30 hod.

Počas mesačnej farskej detskej svätej omše sa koná aj katechéza všetkých detí, ktoré sa pripravujú budúci rok v našej farnosti k prvému svätému prijímaniu. Preto táto pravidelná mesačná svätá omša vo farskom kostole a vyučovacie hodiny náboženskej výchovy sú podmienkou, aby Vaše deti mohli pristúpiť k prvému svätému prijímaniu. Ďalšia bude nedeľu 08. 10. 2023 o 10:00 hod.

Ponúkame od septembra Vašim deťom, ktoré radi spievajú pravidelné stretnutia, ktoré budú zamerané na prípravu detskej vianočnej svätej omše. Deti možete nahlásiť  v sakristii kostola. Prosím Vás uveďte, ktorý deň a hodina Vám približne vyhovuje.

V stredu 13. septembra 2023 o 16:00 hod Vás pozývame na  slávenie výročia posviacky nemocničnej kaplnky v Nových Zámkoch. Hlavným celebrantom a kazateľom bude  Mons. Zoltán Ďurčo - farár.  Po sv. omši bude malé agapé.

Sviatok povýšenia sv. Kríža je sviatkom úcty ku krížu, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus. Bol zavedený po tom, ako sv. Helena, manželka cisára Konštantína, začala hľadať a aj našla ostatky sv. Kríža na Kalvárii v Jeruzaleme. Titul tohto sviatku bol daný aj pre náš farský kostol. Preto vo štvrtok 14. 9. 2023 o 18:30 hod. bude hodová slávnostná svätá omša s požehnaním s relikviou Kristovho kríža. V tento deň môžete za obvyklých podmienok v tomto kostole získať úplné odpustky. (V tento deň sv. omša o 17:00 hod. u františkánov nebude)

V piatok 15. septembra 2023 o 19.15 hod vo františkánskom kostole bude adorácia za rodiny a pokoj vo svete. Po adorácii bude príhovorná modlitba spojená s pomazaním olejom od sv. Šarbela.

Bratia františkáni Vás pozývajú  na slávnosť (hody) stigmatizácie sv. Františka z Assisi, titul nášho chrámu, ktorý začíname sláviť už v sobotu 16.9. 2023. Z tejpríležitosti bude v sobotu o 17.00h a v nedeľu 17.9.2023 o 8.00h slávnostným kazateľom vdp. František Petruška, kaplán z Vysokej nad Uhom v centre mládeže bl. Anky Kolesárovej.

V nedeľu 24. september 2023  o 10:30 bude na Skalke pri Trenčíne celoslovenskú púť zdravotníkov.  Hlavným celebrantom bude vladyka Milan Lach. Záujemcovia nech sa zaregistrujú u nemocničného kaplána br. Silvestra Poliaka OFM na 0910 450 020.