Utorok 21. 11. 2023 - Obetovanie preblahoslavenej Panny Márie

Streda 22. 11. 2023- Svätej Cecílie, panny a mučenice

Piatok 24. 11. 2023 - Svätých Ondreja Dung-Laka, kňaza, a spoločníkov, mučeníkov

Nedeľa 26. 11. 2023

34. nedeľa v Cezročnom období – Nášho Pána Ježiša Krista, Kráľa neba i zeme

OZNAMY A POZVANIA

Korunovácia Pražského Jezuliatka

Z milodarov Vás veriacich sme pre našu farnosť zakúpili v Prahe sochu Jezuliatka a teraz Vás pozývame 25.11.2023 (sobota) o 10:30 hod. na jeho korunováciu do Baziliky sv. Emeráma v Nitre. Korunováciu a modlitbu požehnania udelí náš nitriansky biskup Viliam Judák. Zvlášť pozývame prvoprijímajúce deti. Doprava do Nitry je individuálna. Prosíme Vás, aby ste sa však zapísali v sakristii.  Potrebujeme vedieť počet veriacich, ktorých môžeme čakať.  Stretávame sa všetci v Nitre pred bazilikou na hrade o 10:20 hod. Ak by niekto z Vás chcel ešte finančne prispieť na ušitie jeho šiat  môžete sa zastaviť v sakristii.

Vianočné pohľadnice a magnetky

Ponúkame Vám od budúcej nedeľe vianočné pohľadnice (1 kus - 0,50 cent ) a magnetky (1 kus - 1euro) Vašou kúpou prispejete na pastoráciu detí v našej farnosti, začo Vám ďakujeme.

Adventné vence

Pozývame všetky deti  v sobotu 2.12. 2023 od 13:00 hod - 16:30 hod na výrobu adventných vencov do pastoračného centra Marianum. Záujemcovia ktorí chcú si vyrobiť adventný venček si môžu zobrať zo sakristie lístok v symbolickej hodnote 7 eur. Lístky sú na konkrétny čas aby sme zabezpečili plynulý chod práce detí.

Spovedanie chorých pred vianocami

Prosíme v sakristii zapíšte záujemcov, ktorých máme navštíviť pred vianočnými sviatkami, aby sme im vyslúžili svätú spoveď a pomazanie chorých.  Prosím uveďte meno a priezvisko chorého, adresu bydliska, tel.  číslo. O čase návštevy chorých Vás budeme potom informovať individuálne.

Slávnosť nášho Pána Ježiša Krista, Kráľa neba i zeme

Veriaci, ktorý sa na slávnosť Krista Kráľa zúčastní na verejnom recitovaní modlitby Ježišu, Vykupiteľu ľudského pokolenia (modlitba zasvätenia ľudstva Ježišovi Kristovi Kráľovi), môže za zvyčajných podmienok získať úplné odpustky. V ostatných prípadoch možno získať čiastočné odpustky.

Na získanie odpustkov je potrebné dodržať obvyklé podmienky:

• sv. spoveď (krátko pred tým alebo potom);
  • sv. prijímanie (najlepšie v ten istý deň);
  • modlitba na úmysel Sv. Otca (Otče náš, Zdravas, Sláva);
  • treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj k všednému;

(Porov. Enchiridion indulgentiarum, čl. 2)

Zasvätenie ľudského pokolenia Božskému Srdcu na sviatok Krista Kráľa

K: Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia, zhliadni na nás, pokorne kľačiacich pred tvojím oltárom:

Ľud: Tvoji sme a tvoji chceme zostať.

K: Aby sme sa mohli s tebou ešte vrúcnejšie spojiť:

Ľud: Každý z nás sa dnes dobrovoľne zasväcujeme tvojmu Najsvätejšiemu Srdcu.

K: Mnohí ľudia ťa doteraz nepoznali, mnohí pohrdli tvojimi prikázaniami a odmietli ťa.

Ľud: Zmiluj sa nad nimi, dobrotivý Ježišu, a všetkých strhni k tvojmu svätému Srdcu.

K: Pane, buď kráľom nielen svojim verným, ktorí ťa nikdy neopustili:

Ľud: Ale aj márnotratným synom a dcéram daj, aby sa čím skôr vrátili do otcovského domu a nezahynuli hladom a biedou.

K: Pane, buď kráľom i tým, ktorých od teba odlúčili mylné názory a rozkolníctvo:

Ľud: Priveď ich naspäť do prístavu pravdy a k jednote viery, aby bolo jedno stádo a jeden pastier.
K: Daruj svojej Cirkvi slobodu a bezpečnosť, všetkým národom poriadok a pokoj; nech zo všetkých končín zeme zaznieva jeden hlas:

Ľud: Sláva Božskému Srdcu, ktoré nám prinieslo spásu; jemu česť a chvála naveky. Amen